OH Londýn - Triatlonistky ve druhé desítce, Maslák s rekordem, Ptáčníková ve finále

04.08.2012 14:03

Triatlonistky Frintová a Vodičková skončily v olympijském závodě ve druhé desítce. Prvně jmenovaná byla 15., druhá 20.

Pavel Maslák zaběhl v rozběhu na 400 m nový český rekord, poprvé v historii se vešel pod 45 vteřin a svůj vlastní rekord tak překonal o více než 0,6 vteřiny. Díky tomuto výkonu hladce postoupil do dalších bojů.

Mistryně Evropy Jiřina Ptáčníková postoupila do finále tyčky, když na třetí pokus skočila potřebných 455 cm.

Kateřina Emmons se do finále malorážky na 3x20 ran neprobojovala. Po totálním kolapsu na poslední položce vkleče skončila až na 32. místě. O medaile naopak bude bojovat její kolegyne Adéla Sýkorová, která je před finále na 4. příčce s minimální ztrátou na bronz.