Na úvod mistrovství remíza Poláků s Řeckem

08.06.2012 20:54

První "ostrý" duel letošního evropského šampionátu v kopané zahájil duel Polska s Řeckem. A přestože domácí byli zejména v prvním poločase nebezpečnější, nakonec mohou být rádi za konečnou remízu 1:1.

Když v 17. minutě otevřel Lewandowski hlavou skóre utkání, domácí fanoušci očekávali jasný vývoj utkání a snadnou záležitost pro svůj tým. Tuto představu podpořila i poněkud přísná druhá žlutá a vzápětí tedy červená karta pro hostujícího Papastathopoulose ze 44. minuty. Řecký výběr se však nevzdal a krátce po přestávce dokázal po hrubce polské obrany vyrovnat. V 69. minutě navíc podrazil gólman Szczesny unikajícího Salpingidise, musel předčasně do sprch a Řecko mělo výhodu pokutového kopu. Náhradní brankář Tyton ovšem směr Karagounisova pokusu odhadl a střelu vyrazil, k dorážce už se dobíhající řečtí hráči nedostali. A protože ve zbytku utkání už se ani jedna strana nepropracovala do výraznější šance, odcházely nakonec oba celky do kabin za smírného stavu.

Polsko - Řecko 1:1 (1:0)